Hemijska dezinfekcija
Sterilizacija pomoću hemikalija: hemijska dezinfekcija je izuzetno efikasan način eliminisanja štetnih mikroba i patogenih mikroorganizama, gljivica ili spora korišćenjem posebno formulisanih sredstava za čišćenje. Ovaj način čišćenja idealan je za efikasnu i pouzdanu dezinfekciju površina koje su posebno izložene bakterijama.
Ručna dezinfekcija
Tečnosti za dezinfekciju i dezinfekciona sredstva kompanije Kärcher savršeni su za dezinfekciju brisanjem, a njihov veliki spektar efikasnosti usaglašen je sa raznim standardima, uključujući evropski standard EN 14476. U kombinaciji sa našim jednokratnim i višekratnim tekstilnim proizvodima za površine i podove velikog asortimana, kao i sa sistemima za brisanje, ova sredstva su pogodna i za pripremno čišćenje.
Sistemi za raspršivanje
Sistemi za raspršivanje kompanije Kärcher koriste se svuda gde nije moguće obaviti dezinfekciju brisanjem, kakva su teško dostupna mesta (prorezi) i velike površine.
Mašine za ribanje i sušenje
Za velike površine oko 500 m² ili više preporučuje se ručna dezinfekcija brisanjem u kombinaciji sa korišćenjem snažne mašine za ribanje i sušenje. Sanitarni komplet na raspršivanje i integrisana prskalica omogućavaju dezinfekciju delova koji su nezgodni za čišćenje, na primer kante za otpatke, oglasne table, obrtna vrata, roletne itd.
Visokopritisni čistači
Visokopritisni čistači kompanije Kärcher savršeno su sredstvo za nanošenje naše tečnosti za dezinfekciju RM 732 i dezinfekcionog sredstva RM 735 na mesta kao što su toaleti i bazeni, kuhinje, hladnjače i klanice. Ovim metodom garantuje se brza i pouzdana dezinfekcija.
Ručna dezinfekcija
Izuzetno efikasne tečnosti za dezinfekciju i dezinfekciona sredstva kompanije Kärcher, koji su, pored drugih standarda, u skladu i sa evropskim EN 14476 standardom i koji imaju širok spektar dezinfekcionog delovanja, idealni su za dezinfekciju brisanjem. Kada se koriste sa našim jednokratnim i višekratnim tekstilnim proizvodima za površine i podove velikog asortimana, kao i sa sistemima za brisanje, ova sredstva su pogodna i za pripremno čišćenje.
Kako funkcioniše hemijska dezinfekcija?
Čišćenje, čišćenje dezinfekcionim sredstvima, dezinfekcija: možda zvuče slično, ali u praksi se jasno razlikuju. Dok se ručno čišćenje sredstvima fokusira na vidljivu čistoću, dezinfekciono čišćenje i rutinska dezinfekcija idu jedan korak dalje. Oni se primenjuju kao preventivna mera za smanjenje broja mikroba i mikroorganizama na površinama koje su često u kontaktu sa kožom ljudi. Površine koje se često dodiruju su, na primer, kvake na vratima, rukohvati, radni elementi poput čitača kartica, ekrana osetljivih na dodir i slično. Ciljanom dezinfekcijom, koju često zahtevaju nadležni organi, virusi, bakterije, spore i gljivice se skoro u potpunosti mogu uništiti ili deaktivirati, tako da površine više ne budu zarazne. Ciljana dezinfekcija korišćenjem dezinfekcionih sredstava preporučuje se u sektorima sa visokim rizikom od infekcija, na primer u bolničkim sobama i odeljenjima, kao i svuda gde dođe do pojave prenosivih bolesti, po uputstvima zvaničnih državnih organa, u bazenima i u prehrambenoj industriji.
Preduslovi za pouzdano izvršenu dezinfekciju jesu precizno doziranje dezinfekcionog sredstva u hladnoj vodi i dovoljno kvašenje prethodno suve površine pomoću krpe za čišćenje, uz poštovanje naznačenog vremena delovanja i odgovarajuće temperature okruženja od oko 20 °C. Za vreme sušenja, tretirana površina se ne sme dodirivati ili prebrisavati, jer bi se time mogla izazvati rekontaminacija. Samo u sektorima za obradu hrane, poput kuhinja restorana i kantina, površine se nakon toga moraju obrisati pijaćom vodom.
Prednosti ručne hemijske dezinfekcije
- Pouzdano uništavanje svih mikrobe sa svih površina, tekstura, ureza i proreza
- Visoka efikasnost tokom sušenja
- Brza i laka dezinfekcija kritičnih površina
- Jednostavna, brza primena
- Tečnosti za dezinfekciju štede vreme omogućavajući korisniku da u jednom koraku obavi i čišćenje i dezinfekciju
- Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher imaju širok spektar dezinfekcionog delovanja protiv bakterija (npr. Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella, Listeria), gljivica (npr. Candida albicans) i virusa sa omotačem (npr. koronavirusa, hepatitisa B, HIV-a, patogena svinjske kuge, ptičjeg gripa, ebole)
- Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher ispitani su i sertifikovani po brojnim standardima, uključujući EN 13697, EN 1276, EN 1650, EN 13727, EN 13624 i EN 14476
Područja primene za ručnu hemijsku dezinfekciju
Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher odobreni su za primenu u velikom broju delatnosti. To su, na primer, hoteli, restorani, kantine, prodavnice, škole, javne ustanove, kancelarije i teretane i na kraju, ali ne i najmanje važno, ceo medicinski sektor. Ručna hemijska dezinfekcija je idealan način koji se primenjuje na svim vrstama površina u toaletima, na policama za proizvode i delikatesnim vitrinama u supermarketima i hladnjačama. Ovaj brzi i direktan način je naročito pogodan za dezinfekciju predmeta i površina koji su najviše izloženi, poput kvaka na vratima, rukohvata i opreme u teretanama. Koristi se i za ciljanu dezinfekciju površina i podova u bolničkim prostorijama koje koriste pacijenti.
Profesionalna dezinfekciona sredstva, tečnosti za dezinfekciju i oprema za ručno čišćenje
Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher jesu pouzdan, jednostavan i brz način da sa površina uklonite sve bakterije, viruse i gljivice. Kombinujući ih velikim asortimanom opreme za čišćenje, mogu se koristiti za postizanje higijenskih rezultata čišćenja. Uz to, svim korisnicima nudimo specijalizovani materijal za obuku i relevantnu dokumentaciju.
Hemijska dezinfekcija pomoću jedinica za raspršivanje
Ručne ili mehaničke jedinice za raspršivanje kompanije Kärcher koriste se za dezinfekciju svuda gde je teško ili čak nemoguće izvršiti dezinfekciju brisanjem, poput teško dostupnih mesta (kao što su prorezi), kao i velikih površina. Naše mehaničke jedinice za raspršivanje rade na baterije, nemaju kabl, fleksibilne su i veoma tiho rade.
Kako funkcioniše dezinfekcija raspršivanjem?
Dezinfekcija pomoću električne jedinice za raspršivanje ili ručnog raspršivača sa pumpicom podrazumeva raspršivanje dezinfekcionog rastvora po celoj prethodno očišćenoj površini. Električne jedinice za raspršivanje omogućavaju ravnomerno nanošenje dezinfekcionog rastvora po površini. Kod elektrostatičkih sistema za raspršivanje, dezinfekcioni rastvor se puni elektrostatički, omogućavajući da dezinfekcioni rastvor stigne do mesta koja inače ne bi bila zahvaćena standardnim sistemima za raspršivanje, poput zadnje strane ručki, nameštaja i okova. Dezinfekciono sredstvo se suši u naznačenom roku delovanja – a kako bi se sprečila rekontaminacija, površina se ne sme dodirivati ili gaziti dok ne bude suva.
Prednosti dezinfekcije uz pomoć jedinice za raspršivanje
- Primena dezinfekcionog sredstva na vodootpornim i teško dostupnim površinama bez kontakta i zamaranja
- Pouzdano uništavanje svih mikroba sa svih površina i tekstura, kao i iz ureza i proreza
- Visoka efikasnost tokom sušenja
- Brza i temeljna dezinfekcija kritičnih površina
- Jednostavna, brza primena
- Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher imaju širok spektar dezinfekcionog delovanja protiv raznih bakterija, virusa i gljivica, a ispitani su i sertifikovani po brojnim standardima, uključujući EN 13697, EN 1276, EN 1650, EN 13727, EN 13624 i EN 14476
Područja primene za dezinfekciju raspršivanjem
Ručne ili mehaničke Kärcher jedinice za raspršivanje pogodne su za korišćenje svuda gde dezinfekcija konvencionalnim prebrisavanjam ne može da bude dovoljna. Uz pomoć jedinice za raspršivanje, dezinfekcioni rastvor se može lako naneti na teško dostupna mesta, poput proreza i sastava, kao i uopšte na sve površine sa teksturom. Ovim jedinicama moguće je vršiti dezinfekciju velikih površina uz minimalno napora. Ove jedinice za raspršivanje su tako posebno korisne za upotrebu u područjima izloženim visokom riziku, poput bolnica, klinika, domova za stara lica i u lekarskim ordinacijama, hotelima, restoranima i kantinama, kao i toaletima i svlačionicama poslovnih zgrada, škola, prodavnica, teretana (uključujući sportsku opremu) ili u gradskom prevozu.
Profesionalna dezinfekciona sredstva i jedinice za raspršivanje
Kärcher jedinice za dezinfekciju raspršivanjem su ergonomski dizajnirane, što ih čini udobnim za držanje, a rad se odvija efikasno. U kombinaciji sa našim dezinfekcionim sredstvom RM 735, ovo je lako, izuzetno efikasno rešenje za eliminisanje virusa, bakterija, gljivica i spora.
Dezinfekcija pomoću mašine za ribanje i sušenje
Za velike površine oko 500 m² ili više preporučuje se ručna dezinfekcija brisanjem u kombinaciji sa korišćenjem snažne mašine za ribanje i sušenje. Sanitarni komplet na raspršivanje i integrisana prskalica omogućavaju dezinfekciju delova koji su nezgodni za čišćenje, na primer kante za otpatke, oglasne table, obrtna vrata, roletne itd.
Kako funkcioniše dezinfekcija pomoću mašina za ribanje i sušenje i kompleta za sanitarno raspršivanje?
U sektorima sa visokim higijenskim zahtevima ili kada je pored rutinske neophodna i ciljana dezinfekcija, dezinfekcija poda je proveren način za suzbijanje širenja mikroba. Dezinfekcija podova pomoću mašina za ribanje i sušenje predstavlja dopunu klasičnoj dezinfekciji brisanjem.
Prilikom dezinfekcije poda mašinom za ribanje i sušenje, Kärcher posebno preporučuje da se tretirana površina očisti i osuši pre samog dezinfekcionog postupka. Rezervoar za čistu vodu mora biti ispran pre nego što se napuni spremnim i precizno doziranim dezinfekcionim rastvorom. Tokom povlačenja mašine po podu mora se voditi računa da je režim usisavanja mašine za ribanje i sušenje isključen, da je pod nakvašen dezinfekcionim rastvorom i da se po podu ne gazi dok ne bude potpuno suv.
Komplet za sanitarno raspršivanje sa integrisanom cevi pruža mogućnost ciljanog sanitarnog čišćenja vodootpornih zidova, nameštaja i kritičnih tačaka koje se često dodiruju. Poluga za raspršivanje olakšava nanošenje dezinfekcionog rastvora i obezbeđuje da cela površina poda bude potpuno prekrivena. Komplet za sanitarno raspršivanje raspoloživ je za Kärcher nasedne mašine B 150 R i B 200 R za ribanje i sušenje. Dovoljan je jedan pokret da bi se sa raspršivanja rastvora kroz polugu prešlo na raspršivanje kroz ručnu mlaznicu.
Prednosti dezinfekcije uz pomoć mašine za ribanje i sušenje i kompleta za sanitarno raspršivanje
- Brzo i temeljno sanitarno čišćenje kritičnih površina i podova (do 16.700 m² u zavisnosti od nivoa napunjenosti rezervoara)
- Primena bez kontakta na teško dostupnim mestima poput proreza, sastava ili pukotina
- Pouzdano uništavanje svih mikroba sa svih površina i iz tekstura, ureza i proreza
- Visoka efikasnost tokom sušenja
- Jednostavna, brza primena bez zamaranja
- Dezinfekciona sredstva i tečnosti za dezinfekciju kompanije Kärcher imaju širok spektar dezinfekcionog delovanja protiv raznih bakterija, virusa i gljivica, a ispitani su i sertifikovani po brojnim standardima, uključujući EN 13697, EN 1276, EN 1650, EN 13727, EN 13624 i EN 14476
Područja primene za mašinu za ribanje i sušenje sa kompletom za sanitarno raspršivanje
Mašine za ribanje i sušenje sa kompletom za sanitarno raspršivanje kompanije Kärcher su dizajnirani za ciljanu dezinfekciju velikih površina, poput ulaznih holova i sportskih sala, tržnih centara, proizvodnih objekata, logističkih centara, železničkih stanica, bolnica ili škola.
Proizvodi prikladni za profesionalnu upotrebu
Dezinfekcija pomoću visokopritisnih čistača
Kärcher visokopritisni čistači mogu nanositi dezinfekciono sredstvo kao penu, čime se postiže ciljana i pouzdana dezinfekcija svih površina, čak i vertikalnih, u svlačionicama, bazenima, komercijalnim kuhinjama, hladnjačama i objektima za obradu hrane.
Kako funkcioniše hemijska dezinfekcija pomoću visokopritisnih čistača?
Kärcher visokopritisni čistači u kombinaciji sa odgovarajućim nastavcima, poput raspršivača pene s posudom, omogućavaju nanošenje dezinfekcionih sredstava i tečnosti za dezinfekciju u obliku pene. Zbog svojih odličnih svojstava prianjanja, penušavo dezinfekciono sredstvo i čistači garantuju dugo vreme izloženosti i mogu se nanositi na vertikalne površine i pojedinačne predmete. Pored toga, prekrivenost površine penom je lako uočljiva na prvi pogled. Precizno doziran dezinfekcioni rastvor (pripremljen u hladnoj vodi) uvek se koristi hladan i pod malim pritiskom.
Pošto se penušavi dezinfekcioni rastvor pomoću visokopritisnog čistača nanosi veoma obilno, preporučuje se ispiranje nakon njegovog delovanja – u svim područjima koja dolaze u kontakt sa hranom ispiranje pijaćom vodom je obavezno po zakonu. Naš savet: ispiranje Kärcher visokopritisnim čistačima na vruću vodu ubrzava proces sušenja.
Za rutinsku dezinfekciju u manje kritičnim ili manje zaprljanim područjima preporučujemo tečnost za dezinfekciju RM 732. Time ćete eliminisati potrebu za prethodnim čišćenjem površina, jer ćete u jednom koraku moći da izvršite i čišćenje i dezinfekciju. Međutim, kod ciljane dezinfekcije koncentrovanom tečnošću za dezinfekciju kakva je RM 735 kompanije Kärcher, vrlo je važno da pre upotrebe sredstva uklonite svu vidljivu nečistoću. U zavisnosti od područja primene i stepena zaprljanosti površine to se može uraditi nanošenjem neutralne, kisele ili alkalne tečnosti za čišćenje kompanije Kärcher pomoću Inno kompleta za penušanje ili raspršivača pene s posudom. Površina se zatim mora dobro isprati i ostaviti da se potpuno osuši pre nego što se izvrši njena dezinfekcija.
Prednosti hemijske dezinfekcije uz pomoć visokopritisnog čistača
- Brza i pouzdana dezinfekcija u svim područjima sa slivnikom za odvod vode
- Pouzdano uništavanje svih mikroba sa vodootpornih površina
- Visoka efikasnost tokom sušenja
- Temeljno nanošenje za minimalno kratko vreme
- Dezinfekciona sredstva i dezinfekcioni čistači kompanije Kärcher imaju širok spektar dezinfekcionog delovanja protiv raznih bakterija, virusa i gljivica, a ispitani su i sertifikovani po brojnim standardima, uključujući EN 13697, EN 1276, EN 1650, EN 13727, EN 13624 i EN 14476
Područja primene za hemijsku dezinfekciju pomoću visokopritisnih čistača
Hemijska dezinfekcija pomoću visokopritisnih čistača posebno je pogodna za velike površine koje imaju slivnik za odvod vode. Ovo se može odnositi na toalete i velnes prostorije u sportskim objektima, teretanama ili hotelima, prostorije za obradu hrane kao što su mesare ili klanice, hladnjače, njihove police, sanduke za transport robe, transportne trake, kao i na poljoprivredne objekte radi suzbijanja bolesti poput afričke kuge svinja ili ptičjeg gripa.
Profesionalni visokopritisni čistači i oprema za dezinfekciju
Kärcher ima obiman portfolio visokopritsinih čistača na hladnu i vruću vodu koji je raspoloživ u brojnim klasama performansi i dizajnima. U kombinaciji sa odgovarajućim nastavcima, poput Inno kompleta za penušanje ili raspršivača pene s posudom, i sa dezinfekcionim sredstvom RM 735 i tečnošću za dezinfekciju RM 732, možemo da ponudimo zaokruženi sistem za pouzdanu dezinfekciju.